Будівлю Центрального гастроному на вул. Хрещатик знесуть 2009-го. Ще за два роки на його місці мають збудувати багатоповерховий торговельний центр.
Архітектор проекту 51-річний Володимир Дьомін, каже: проект досі розробляє творча архітектурна майстерня Дьоміна.
— Планували, що центр буде 10-поверховим. Та кількість поверхів довелося зменшити. Будівля буде нижчою за ЦУМ. Фасад гастроному після реконструкції частково збережуть, — розповідає Володимир Дьомін "ГПУ".
Ділянку на перехресті Хрещатика й вул. Богдана Хмельницького міськрада продала на минулій сесії. Її викупив акціонерний банк "Інвестиції та розвиток". Він буде власником центру.
Творча майстерня Дьоміна — четверта за рахунком, яка проектує будівлю гастроному.
— Було 10 проектів реконструкції фасаду. Жоден не затвердили. Зустрічаюся з інвестором найближчим часом, покажу новий проект. Потім його розгляне містобудівна рада, — додає Дьомін.
Будівля не матиме парковки. Інвестори домовилися з мерією, що 160 необхідних місць для автівок торговельному центру виділять в окремому підземному паркінгу. Його будуватимуть від Хрещатика до Пушкінської.
Керівник держкомітету охорони культурної спадщини Руслан Кухаренко каже, гастроном на Хрещатику є історичною пам"яткою.
— Бо квартал дореволюційний, тому унікальний. Там точно не можна нічого будувати, аби не порушити його вигляду. Якщо дім зведуть відповідно до програми реконструкції кварталу, то буде добре, — каже Кухаренко.
Парний відрізок Хрещатика від перехрестя із Хмельницького до бульвару Шевченка — єдині будівлі кінця XIX — початку XX століть на центральній вулиці міста, які збереглися після Другої світової війни. Будинок на Хрещатику, 40/1, збудували 1873-го. Там був готель "Кане". У лютому–березні 1918 року в одному з його номерів жив гетьман Павло Скоропадський.
Коментарі