Ексклюзиви
Середа, 19 січня 2011 09:30

Андріївському узвозу вимагають присвоїти статус пам'ятки культури

Андріївському узвозу вимагають присвоїти статус пам'ятки культури

Процес присвоєння статусу пам'ятки культурної спадщини Андріївського узвозу в Києві має завершитися, поки його не знищили забудовники.

Про це заявив депутат Київради від БЮТ, голова постійної комісії міськради з питань культури і туризму Олександр Бригинець.

Як повідомили в прес-службі фракції, протягом останніх декількох років для присвоєння статусу пам'ятки культурної спадщини до Міністерства культури України від Києва було подано 755 об'єктів, 557 із них вже отримали статус пам'ятки, більше 100 Міністерство відхилило, і значна частина цих об'єктів вже зруйнована. Близько 100 об'єктів досі не почули вердикт від МКУ. Серед них і Андріївський узвіз.

"Присвоєння статусу пам'ятки культурної спадщини Андріївському узвозу дало би можливість зберегти унікальну художню вулицю для наших нащадків, а не перетворювати її в сумнівний коктейль з безглуздих скляно-бетонних готелів і офісів", - зазначив Бригінець.

На думку депутата, весь Андріївський узвіз повинен не тільки отримати статус пам'ятки, а й увійти до складу охоронної зони Андріївської церкви, що стало б ще однією гарантією його збереження.

"На жаль, влада не поспішає ані з визнанням Андріївського узвозу пам'яткою, ані з присвоєнням йому статусу охоронної зони Андріївської церкви. Замість цього нам розповідають про перебудови і реформи, які чекають на цю старовинну вулицю. Якщо причина цього - тиск забудовників, то київська громада готова допомогти, влаштовуючи акції протесту як на Андріївському узвозі, так і біля Міністерства та офісів забудовників", - зазначив Бригінець.

Зараз ви читаєте новину «Андріївському узвозу вимагають присвоїти статус пам'ятки культури». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5777
Голосування Якими правами слід наділити жителів Києва без прописки?
  • Безкоштовною медичною допомогою, можливістю безкоштовного навчання дітей у школах та виховання в дитсадках
  • Голосуванням за муніципальну владу
  • Участю в голосуванні щодо перейменувань вулиць і зелених зон, зведення будівель та споруд
  • Громадяни мають вирішувати долю того населеного пункту, де вони прописані
  • Залишити без змін
  • Свій варіант напишіть у коментарях
Переглянути
Погода