Давні правителі України мали імена язичницького походження.
Вони відображали обставини життя, характер людини, містили побажання, повідомляє kolovolhviv.top.
Ім'я князя Кия походить від слова кий. У різних слов'янських мовах воно означало палицю чи дерев'яний молоток, булаву. Ім'я могло означали окуту залізом довбню.
Ім'я Щек схоже на німецьке слово Stich. Воно колись означало "спис". Від цієї зброї і пішло ім'я брата Кия.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли виникла українська мова
У слові Хорив виділяється суфікс –ив і корінь хор. Корінь зберігся в словах хоробрий, хороший. Вони були синонімами колись. Ім'я Хорива перекладалося, як "сміливець".
Ім'я Либідь споріднене з латинським alba - біла, та з назвою річки Ельба. У українців білий колір виступає символом краси. Припускають, що таке значення й мало ім'я сестри засновників Києва - "Красуня".
Слово "оскорд" "велика сокира", "ковальський інструмент для приковування головки бойової сокири". У літописах ім'я князя Аскольда часто записують і у формі Осколдъ. Для української мови збіг проривних приголосних р і д не типовий. Таким чином слово "оскорд" могло перетворитися на Осколд. І ім'я князя можна ототжнити з бойовою сокирою.
Слово Дир у словенській мові означає біг. Dirka — змагання зі швидкості. У російській мові корінь зберігся у слові "удирать". Княза Дира могли назвати так, бо він добре бігав.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли виникла українська мова
У Києві княжої доби розмовною була українська мова. Це доводять давні графіті у столичному Софійському соборі. В основі цих написів - церковнослов'янська мова. Але писали їх люди, які не завжди добре володіли нею. Замість літературної мови вони вживали розмовну.
Коментарі