Ексклюзиви
Вівторок, 04 грудня 2018 17:00

Знайшли горщик із рідкісними золотими монетами

У ізраїльській Кесарії археологи знайшли бронзовий горщик із 24 золотими монетами XI ст.

Серед них були монети, викарбувані у Візантійській імперії. Вони вкрай рідко опинялися за межами держави. Дослідники вважають, що скарб зарив житель міста, убитий під час вторгнення хрестоносців 1101-го, повідомляє ВВС.

Кесарія Палестинська була заснована Іродом Великим у 20-10 роках до н.е. на місці невеликого іудейського поселення. Ірод побудував велику гавань і перетворив Кесарію на потужне портове місто. Під час римського правління місто було столицею провінції Сирія Палестинська, а пізніше — візантійської Палестини Прими. У 630 роки місто захопили мусульмани. 1101-го Кесарію завоювали хрестоносці під командуванням Балдуїна I.

Автор: ВВС
  В Ізраїлі знайшли середньовічні золоті монети
В Ізраїлі знайшли середньовічні золоті монети

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикраси давньої цивілізації подарували музею

Під час розкопок у древньої гавані Кесарії археологи з Управління стародавностей Ізраїлю під керівництвом Пітера Гендельмана і Мохаммеда Хатара виявили скарб. Він був захований між 2 каменями у середньовічній ямі для відведення ґрунтових вод на глибині близько 1,5 м. 18 монет виявилися фатимидскими динарами, викарбуваними з чистого золота. Решта 6 монет були зроблені у Візантійській імперії.

Автор: ВВС
  В Ізраїлі знайшли середньовічні золоті монети
В Ізраїлі знайшли середньовічні золоті монети

За словами експерта з середньовічних монет доктора Роберта Кула з Управління стародавностей Ізраїлю, золоті візантійські монети — надзвичайно рідкісна знахідка. Вони не використовувалися за межами імперії. Припускають, що власник скарбу походив із багатої мусульманської сім'ї та був купцем або мав відношення до торгівлі з Константинополем. Знайдені монети були дуже цінними свого часу, одна або 2 такі монети дорівнювали річному доходу місцевого фермера.

Автор: ВВС
  В Ізраїлі знайшли середньовічні золоті монети
В Ізраїлі знайшли середньовічні золоті монети

У болгарському місті Плевен знайшли горщики зі срібними монетами. Скарб виявили в'язні місцевої тюрми під час сільськогосподарських робіт.

Зараз ви читаєте новину «Знайшли горщик із рідкісними золотими монетами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 85
Голосування Андрій Шевченко залишить збірну України після Євро-2020?
  • 1) так, разом з італійськими помічниками перейде до "Мілана"
  • 2) ні, захоче зіграти як тренер на Кубку світу-2022
Переглянути
Погода