У мережу виклали оцифровані записники Леонардо да Вінчі. Записники можна побачити на сайті Музею Вікторії й Альберта, що у Лондоні.
Леонардо да Вінчі славиться своїми зошитами, в яких записував думки і креслення винаходів. 5 із цих захоплюючих зошитів, зв'язаних у 3 невеликі томи, знаходяться в музеї Вікторії й Альберта. Вони датуються приблизно з 1487-го по 1508-й і відображають надзвичайно допитливий розум Леонардо, повідомляє Victoria and Albert Meseum.
Записники названі кодексами: Codex Forster 1, Codex Forster 2 і Codex Forster 3.
У кодексі №1 (1487 –1505) Леонардо досліджував явища від гідротехніки до вимірювання твердих тіл. У наступному кодексі (1452 – 1508) присутні нотатки Леонардо з теорії пропорцій, архітектури, теорії ваги і противаги, малюнки шоломів і рецепт виготовлення фарб. 3-й кодекс (1490 – 1493) містить дослідження з геометрії, гідравліки. Має малюнки костюмів і головних уборів. Розписує анатомію людини і тварин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли зниклу найдорожчу картину у світі
"Леонардо почав записувати думки в зошитах з середини 1480-х. Тоді він працював військово-морським інженером у герцога Мілана. Жоден із попередників, сучасників і послідовників Леонардо не використовував папери так, як він. Один аркуш містив непередбачуваний зразок ідей і винаходів", – йдеться в анотації Музею Вікторії та Альберта.
Художник Леонардо да Вінчі наприкінці життя не міг працювати правою рукою. Донині це пов'язували з інсультом. Але нові дослідження заперечують цю версію.
У статті, опублікованій у "Журналі Королівського товариства медицини", італійські лікарі Давідде Лаззері та Карло Россі стверджують, що параліч руки Леонардо міг бути результатом травматичного ушкодження нерву. Це сталося після того, як художник знепритомнів.
Коментарі