Бібліотека Бодлейн Оксфордського університету й Апостольська бібліотека Ватикану оцифрують і розмістять в інтернеті з вільним доступом близько 1,5 мільйони сторінок давніх текстів. Про це повідомили сьогодні представники цих всесвітньо відомих книжкових сховищ.
Ініціатори цієї ідеї впевнені, що її втілення в життя дозволить не тільки об'єднати величезні архіви двох бібліотек, а й зробить їх доступними для максимально широкого кола дослідників і читачів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Енциклопедія "Британіка" створить конкуренцію "Вікіпедії"
В цифровий формат будуть переведені манускрипти і книги, в основному, за трьома тематичними областям: грецькі манускрипти, друковані книги 15 століття і манускрипти давньоєврейською мовою. Дві третіх матеріалів для реалізації проекту надасть Апостольська бібліотека Ватикану.
"Переклад цих стародавніх текстів та зображень в цифровий формат дозволить вийти за межі часу і простору, які в минулому обмежували доступ до знань, - заявила представниця Бібліотеки Бодлейн Сара Томас. - Дослідники зможуть по-новому використовувати ці документи завдяки їх доступності в інтернеті".
Зазначають, що реалізація проекту обійдеться в 2 млн фунтів стерлінгів ($ 3,17 млн), які надасть британський фонд "Полонський фаундейшн".
Місяць тому Ватикан виставив на загальний огляд частину стародавніх манускриптів, які зберігаються в його архівах.
Коментарі