Єдиний у світі запис голосу австрійського психолога Зигмунда Фройда зробила команда BBC Radio 7 грудня 1938 року.
Радійники відвідали вченого в його новому будинку в Лондоні. Переїхав туди після нацистської анексії Австрії, повідомляє Cameralabs.
81-річний Фройд страждав від невиліковного раку ротової порожнини. Йому було складно розмовляти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 неочікуваних фактів про Зигмунда Фройда
"Я почав професійну діяльність як невролог, намагаючись полегшити страждання своїх невротичних пацієнтів. Під впливом старшого друга і своїми власними силами я виявив нові важливі факти про несвідоме в психічному житті, про роль інстинктивних спонукань і так далі. З цих висновків виросла нова наука, психоаналіз, частина психології і новий метод лікування неврозів. Мені довелося дорого заплатити за це щастя. Люди не вірили в мої дані і сумнівалися в моїх теоріях. Протистояння було сильним і невблаганним. У підсумку я досяг успіху в здобутті учнів і створення Міжнародної психоаналітичної асоціації. Але боротьба ще не закінчена", – каже Зигмунд Фрейд на записі.
Фройд помер влітку 1939 року. Страждав від болю і попросив лікаря про смертельної дози морфіну.
30 березня 1896-го світ вперше почув про психоаналіз. У французькому журналі "Revue Neurologique" з'явилася стаття "Спадковість і етіологія неврозів". Її автор - віденський психіатр Зигмунд Фройд. Gazeta.ua зібрала 5 фройдівських концепцій
Коментарі