Близько двох сотень стародавніх артефактів знайшла міжнародна азербайджано-німецька археологічна експедиція. Вона веде розкопки в Міль-Карабахському регіоні республіки.
За даними керівника експедиції - професора Гейдельберзького університету Німеччини Барбари Хельвін, знахідки належать до періоду від епохи неоліту до пізнього середньовіччя. Зокрема, під час розкопок на території древнього поселення Камільтепе на території Агджабединського району знайшли залишки округлої споруди з цегли-сирцю. Вчені вважають, що ця будівля, висота бічних стін якої сягає трьох метрів, належить до епохи неоліту і свідчить про досить високий рівень розвитку на цій території стародавньої глиняно-цегляної архітектури.
Дослідників також зацікавили знайдені тут траншеї. За словами Хельвін, подібні земляні споруди виявлені вперше підчас археологічних розкопок на Кавказі. Спочатку вчені припустили, що це водопровідні арики. Проте потім було встановлено, що стіни траншей викладені цеглою з необпаленої глини. Це наштовхує археологів на думку про те, що траншеї могли використовуватися в оборонних або господарських цілях. Як зазначила керівник експедиції, це найдавніша з пам'яток в Камільтепе. Передбачається, що траншеї відносяться до шостого тисячоліття до нашої ери.
"Розкопки в Міль-Карабахському регіоні показують, що в епоху неоліту і енеоліту ця територія мала чудовий ландшафт і джерела питної води. Це створило можливість для формування тут осілої землеробської культури", - сказала керівниця експедиції. Нині члени міжнародної експедиції займаються реєстрацією та картографування виявлених пам'яток.
Коментарі