Залишки стародавньої землеробської спільноти віком 5000 років знайшли археологи у Марокко.
Це найдавніше подібне місце, виявлене в Африці за межами долини Нілу, повідомляє Live Science.
Там знайшли тисячі кам'яних сокир та розписних керамічних черепків.
Археологічний об'єкт Уед-Бехт на півночі Марокко виявили французькі колоністи у 1930-х роках. Об'єкт залишався непоміченим протягом 90 років. Марокканський археолог Юсеф Бокбот припустив, що під поверхнею можуть переховуватись важливі знахідки. Він зв'язався з іншими археологами, які провели розкопки.
Радіовуглецеве датування зразків деревного вугілля та насіння з місця розкопок показало, що це суспільство існувало приблизно у 3400–2900 роках до нашої ери. Місцеві групи відрізнялися різноманітним генетичним тлом. Дослідження 2023 року показало, що в цьому регіоні оселилися скотарі з Сахари та вихідці з Піренейського півострова та Близького Сходу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли спостережну вежу римських легіонерів
У великих викопаних ямах знайшли насіння. Воно показало, що люди на посушливій землі вирощували ячмінь, пшеницю, горох, оливки та фісташки. Дослідникам вдалося виявити останки овець, кіз, свиней і великої рогатої худоби.
Велика кількість кераміки та кам'яних сокир вказують на те, що ці неолітичні групи виробляли товари для торгівлі з багатьма іншими громадами бронзової та мідної доби.
У руїнах Саньсіндуї на південному заході Китаю археологи виявили золоту маску. Маску знайшли влітку, але лише зараз про неї стало відомо. Загалом на цьому місці виявили понад 500 артефактів.
Коментарі