Субота, 17 квітня 2021 09:10

Українську мову зробили необов'язковою в школах

Українську мову зробили необов'язковою в школах
У СРСР прийняли закон, який дозволяє не вивчати українську мову. Фото: "Пабли"

17 квітня 1959 року Сесія Верховної Ради УРСР ухвалила закон "Про зміцнення зв'язку школи з життям і про дальший розвиток системи народної освіти в Українській РСР".

Закон передбачав необов'язковість вивчення в школах української мови. На "вимогу батьків і дітей" зменшили кількість шкіл з українською мовою викладання. Ігнорували вивчення української мови й літератури в російськомовних школах. Скоротили кількість годин викладання української літератури й мови в середніх спеціальних навчальних закладах.

Запровадили новий предмет "Історію УРСР". Її вивчали у 7-8 класах або через тиждень, або пів року раз на тиждень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністерство освіти підтримало програму русифікації

Також закон передбачав поєднання навчання з продуктивною працею. З 15-16 року учні повинні були включатися в посильну суспільно-корисну працю.

18 березня 1917 року в Києві відкрили першу гімназію з українською мовою викладання. Заклад назвали на честь Тараса Шевченка. Ініціатива відкриття належала членам Товариства шкільної освіти. Воно виникло того ж 1917-го та працювало над організацією українського шкільництва, що передбачало значні труднощі.

Зараз ви читаєте новину «Українську мову зробили необов'язковою в школах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 925
Голосування Який результат покаже збірна України з футболу на Євро-2020/21?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) виграє турнір
Переглянути