Четвер, 23 травня 2019 10:14

Українці відзначають День героїв

23 травня в Україні відзначають День героїв. Вшановують українських вояків, які боролись за волю українського народу, - козаків, повстанців, українських січових стрільців, вояків армії УНР, УПА та діячів ОУН.

Автор: galinfo.com.ua
  23 травня українці згадують борців за незалежність України
23 травня українці згадують борців за незалежність України

1941-го у Кракові відбувся Другий великий збір Організації українських націоналістів. Головною метою збору було утвердження ідей українського націоналізму і постанов, щодо політичного, військового, економічного та соціального життя на українських землях. Зібрання постановило щороку, 23 травня, святкувати День героїв.

Травень було обрано для свята у зв'язку з тим, що саме цього місяця пішли з життя лідери й ідеологи українського націоналістичного руху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОУН була найміцнішою та найгнучкішою партією у Європі

3 травня 1924-го помер один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський. 25 травня 1926-го у Парижі загинув один із лідерів української революції 1917-1921-х років Симон Петлюра. 23 травня 1938-го у Ротердамі вибух бомби обірвав життя організатора українського націоналістичного руху Євгена Коновальця.

До 1991-го свято святкувалося підпільно. Із проголошенням незалежності України захід почав набувати популярності.

Головний отаман військ і флоту Української Народної Республіки Симон Петлюра народився 22 травня 1879-го у Полтаві.

Його батько мав 3 кінні екіпажі та займався візництвом. Мати гляділа дітей. Крім Симона, мали ще 3 синів і 5 доньок. Жили в старому 3-кімнатному будинку на вулиці Завгородній - тепер Зигіна.

Зараз ви читаєте новину «Українці відзначають День героїв». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 976
Голосування Чи повірили ви у Шевченка-тренера після матчів проти Сербії та Люксембургу?
  • 1) так, команда під його керівництвом прогресує
  • 2) ні, як не було віри, так і немає
Переглянути
Погода