23 травня в Україні відзначають День героїв. Вшановують українських вояків, які боролись за волю українського народу, - козаків, повстанців, українських січових стрільців, вояків армії УНР, УПА та діячів ОУН.
1941-го у Кракові відбувся Другий великий збір Організації українських націоналістів. Головною метою збору було утвердження ідей українського націоналізму і постанов, щодо політичного, військового, економічного та соціального життя на українських землях. Зібрання постановило щороку, 23 травня, святкувати День героїв.
Травень було обрано для свята у зв'язку з тим, що саме цього місяця пішли з життя лідери й ідеологи українського націоналістичного руху.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОУН була найміцнішою та найгнучкішою партією у Європі
3 травня 1924-го помер один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський. 25 травня 1926-го у Парижі загинув один із лідерів української революції 1917-1921-х років Симон Петлюра. 23 травня 1938-го у Ротердамі вибух бомби обірвав життя організатора українського націоналістичного руху Євгена Коновальця.
До 1991-го свято святкувалося підпільно. Із проголошенням незалежності України захід почав набувати популярності.
Головний отаман військ і флоту Української Народної Республіки Симон Петлюра народився 22 травня 1879-го у Полтаві.
Його батько мав 3 кінні екіпажі та займався візництвом. Мати гляділа дітей. Крім Симона, мали ще 3 синів і 5 доньок. Жили в старому 3-кімнатному будинку на вулиці Завгородній - тепер Зигіна.
Коментарі
1