субота, 28 квітня 2012 17:02

Українці ще не усвідомили масштабів акції "Вісла" - історик

Українці ще не усвідомили масштабів акції "Вісла" - історик
Джерело: alex-vash.livejournal.com

Сьогодні минає 65 років початку операції "Вісла". Депортація українців з Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини на західні й північні території Польщі почалася 28 квіня 1947 року.

Схожі локальні акції відбувалися й раніше у цьому регіоні, який перебував під владою СРСР, Польщі й Чехословаччини. Однак організована депортація почалася після загибелі 28 березня 1947 в районі с. Яблонкі у бою з відділом УПА заступника міністра оборони Польщі генерала К.Свєрчевського.

Цього ж дня на засіданні політбюро Польської робітничої партії було прийнято рішення про повну депортацію українського населення у новостворені на колишніх німецьких землях воєводства — Вроцлавське, Гданське, Ольштинське, Познанське і Щецінське.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смерть польського генерала від рук "бандитів з УПА" стала сигналом для акції "Вісла"

"В дослідженні операції "Вісла" українські та польські історики просунулися далеко — опублікований головний масив документів, - повідомив історик Володимир В'ятрович. - Першим, хто опублікував такі документи був український історик у Польщі Євген Місило. Я думаю, що загалом опубліковано близько кількох сотень документів. Так само друкувалися спогади жертв цієї акції. Можна сказати, що проведено доволі велику роботу".

За польськими даними, на кінець липня 1947-го було переселено 140 575 осіб, ув'язнено в концтаборі Явожно 3800 чоловік, убито 655 людей. Крім того, намагаючись прискорити асиміляцію переселенців, не допускали переїзд в одну місцевість більше 3-4 українських сімей.

Акція супроводжувалася масовим насильством над українським населенням. За словами В'ятровича, незважаючи на масштаби трагедії, про неї мало знають.

"Дуже мало хто знає про цю акцію, особливо, в Україні. Очевидно, що про неї знають історики, знають її жертви або їхні родичі. Але широкому загалу ця проблема не відома. І тут ще є багато роботи для істориків і журналістів — доносити цю інформацію. Сьогодні відзначається 65-а річниця цієї трагічної акції. Однак, фактично, ми нічого не бачимо в українських мас-медіа. Ця трагедія поки не стала частиною історичної пам'яті нашого народу в цілому", - сказав він.

Зараз ви читаєте новину «Українці ще не усвідомили масштабів акції "Вісла" - історик». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

16

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

29.04.2012 19:06:15УКРАИНЕЦ95.135.88.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Pape cообщаю , что УКРАИНЕЦ сформировался на основе изучения истории УКРАИНЫ и России . Рекомендую прочесть ИСТОРИЮ государства российского Карамзина . Особенно главу посвящённую царствованию Ивана Грозного . Вам будет стыдно , если у вас есть совесть , за всех ваших царей и тех кто им служил !!!

30.04.2012 16:31:57Papa212.248.114.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Стыдно бывает за страну, которую превратили в посмешище для всего мира. Стыдно бывает за страну, которая существует 20 лет, а люди не знают ее местоположение на карте. Стыдно бывает за страну, которая убийцам продолжает ставить памятники. Стыдно бывает за людей, которые историю изучают не по источникам своей страны и делают какие то выводы. УКРАИНЕЦ.

29.04.2012 12:13:34адекват178.93.244.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Бендеровцы везде гадили где бы ни жили.А поляки делали то что свободовцы мечтают провернуть на Украине с другими народами. История их ничему не научила.У нацистов нет будущего если страна цивилизована.

28.04.2012 23:11:37УКРАИНЕЦ92.112.61.--
  • 9+
  • 0-
  • Відповісти

Я приветствую ПАТРИОТА УКРАИНЫ !!! СЛАВА УКРАИНЕ !!!

28.04.2012 22:30:21патриот84.123.211.--
  • 11+
  • 0-
  • Відповісти

Россия-это штучное государство,так же как и их язык!Украдено все и земля и национальность и язык! С каждых народов по куску,а то и целиком,вот и получился гибрид кобылы и осла!

29.04.2012 09:50:11Александр94.179.147.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Вот Вы и есть такой гибрид!

29.04.2012 12:29:13 Papa212.248.114.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Он, находясь в Испании (понятно зачем), путает название Польша и Россия. Надо его не судить строго. Химикаты ведь каждый день. Действуют.

28.04.2012 21:07:36УКРАИНЕЦ92.112.7.--
  • 9+
  • 0-
  • Відповісти

Сталинская национальная политика 30 годов , которая известна как политика на коренизацию в национальных республиках была временной , после которой национальные кадры начали уничтожаться ! ЗА ВСЮ историю отношений УКРАИНА - РОССИЯ украинский язык запрещался более 140 раз ! Это была многовековая политика уничтожения целого народа !!!

29.04.2012 11:57:01...95.132.3.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Украiнiзацiя проводилася ще в 1934 р., до переiзду уряду УРСР з Харкова до Киева.

28.04.2012 21:54:33Андрій178.92.210.--
  • 11+
  • 0-
  • Відповісти

це якби так рос мову забороняли то її вже б давно не існувала, а УКРАЇНСЬКА МОВА була і буде тому, що це мова культури

28.04.2012 21:02:29.94.179.188.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

Мені дуже бракує, що я не знаю російської мови.

28.04.2012 18:58:53украинцу82.145.216.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Украинский язык сформировался под влиянием польского.У.я. содержит немало заимствований из тюркских языков.Если бы не политика украинизации,проводимая сталинским руководством,у.я.не стал бы обязательным в тогдашней УССР.

29.04.2012 12:31:43Papa212.248.114.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Гораздо более интересно, как сформировался УКРАИНЕЦ. Под влиянием чего?

28.04.2012 18:25:27УКРАИНЕЦ92.112.7.--
  • 7+
  • 0-
  • Відповісти

Русский язык создавался в значительной степени украинцами , немцами и другими представителями многих народов , которые были при дворе русских царей ! Народных корней русский язык не имеет .

28.04.2012 18:12:58УКРАИНЕЦ92.112.7.--
  • 13+
  • 0-
  • Відповісти

Никакого триединого народа нет и не было !!! Каждый славянский народ имеет свою историю !!! Корни украинского народа это скифы , сарматы , КИЕВСКАЯ РУСЬ . Корни русских угро - финны . Об этом русские стараются не говорить . Слово Россия для Московии было введено в 1709 году Петром 1 .Всю историю Украины , так называемые русские , присвоили себе !!! Они НАС называли мазепинцами , петлюравцами и бандеравцами !!! А НЫНЕШНЮЮ УКРАИНУ считают недоразумением !

28.04.2012 17:32:14олесь рахуба82.145.216.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Ольго,а як краще захистити статус великоруської мови на Україні,як другої державної ? Малороси,великороси,білоруси - триєдиний народ,чи не так,Ольго?

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути