Сліди культу вовка виявлені на Ширакському плато на північному заході Вірменії. Про це заявила начальник відділу Ширакської й Арагацотнксой областей Агентства з охорони пам'яток Вірменії Лариса Еганян.
"Під час розкопок ми виявили кістки тварин. У їх числі - сім вовчих черепів. Якщо врахувати індоєвропейський характер культу вовка, знахідка дозволяє припустити, що індоєвропейські племена мешкали тут вже тоді. А це змушує інакше поглянути на питання про автохтонних мешканців Вірменського нагір'я", - розповіла Еганян.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи спростували міфічність царя Давида
Для порівняння, обряд луперкалій з вовчою символікою побутував у Стародавньому Римі, лікайі справлялися в грецькій області Аркадія.
Гора Мец Сепасар, що знаходиться поблизу однойменного села, де проходили розкопки, привернула увагу археологів ще наприкінці 90-х. Дослідження почалися з околиць вершини гори, яку місцеві жителі називають "Сурб сар" (Свята гора).
Розкопки розкрили поселення з багатьма слідами об'єктів культу, а це дозволяє припустити, що ранньобронзовое поселення було приурочене до місця обрядів.
Коментарі