7 травня 1663 року в центрі Лондона на "Друрі-Лейн" відкрили Королівський театр. За 6 років він згорів, але його знову відбудували. Нині це - найстаріший театр Англії.
Першу будівлю театру побудували 1663-го за наказом Томаса Кіллігру , придворного короля Англії Карла II. Його назва пов'язана з тим, що театр оточували чотири вулиці: Друрі-Лейн (зі сходу), Бріджес-стріт (із заходу), Грейт-Расел-стріт (з півночі) і Літл-Расел-стріт (з півдня). Цей триповерховий будинок мав довжину 33 м і ширину 17 м, трирівнева зала могла вмістити 700 глядачів. Вистави розпочиналися о 15:00, тому можна було використовувати природне освітлення через скляний купол зали. В основі репертуару були п'єси Шекспіра, а не їх обробки, як раніше. "Друрі-Лейн" на той час став одним із найславетніших і передових театрів Європи.
Глядачі у партері сиділи на грубих лавах, оббитих сукном, без опертя. Лави встановлювали півколом і кожен наступний ряд був вищий ніж попередній. Однак, 25 січня 1672 року театр згорів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Led Zeppelin установили світовий рекорд на провінційному стадіоні
Щоб не втратити постійних глядачів, швидко розпочали будівництво нового будинку театру. 24 березня 1674-го архітектор Крістофер Рен завершив будівництво. Нова зала могла вмістити 2000 глядачів, вона була технологічно краще оснащена порівняно з попередньою. У будівлі були й інші приміщення, необхідні для функціонування театру - офіси, спортивні зали, складські приміщення та роздягальні для 70 членів трупи, а також майже 50 технічних працівників. Нова будівля простояла майже 120 років. 1791-го її знесли, щоб побудувати більший театр.
Архітектор Генрі Голанд створив проект нової будівлі театру. 1794 року його побудували. Зала нового театру могла вмістити 3600 глядачів. Сцена мала ширину 27 м і глибину 30 м. Це була, якщо не брати до уваги церкви, найвища будівля в Лондоні та найбільший театр у Європі. Згодом "Друрі-Лейн" занепав і втратив своє колишнє загальноєвропейське значення. На рубежі XX ст. він отримав нове життя, як свого роду мюзик-хол, у якому ставилися легковажні комедії. 1958-го будівлю театру визнали національним пам'ятником 1-го класу.
17 квітня 1970 року в Києві відкрили один із найбільших в Україні палац культури "Україна". Був запроектований перш за все як місце проведення з'їздів Комуністичної партії України, а потім - як концертна зала. Урочисто відкритий до 100-річчя від дня народження Володимира Леніна.
Коментарі