1 листопада в рамках нового проекту "Музейні цінності" у Керченському історико-археологічному музеї відкриється виставка "Античне дерево - грані можливого", на якій представлять унікальні античні предмети, повідомляє видання "Аргументы недели - Крым".
На відміну від мармуру, дерево - недовговічний за мірками історії матеріал.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Украдений таз, який коштує мільйон доларів
"Є тільки два місця в Криму, де археологам вдається знайти дерев'яні предмети. Завдяки особливостям місцевого ґрунту, в некрополях Пантікапея (Керч) і в Усть-Альминському некрополі (Бахчисарай) археологи знаходять вироби з дерева, тканини і навіть шкіри, які збереглися до наших днів", - стверджує завідувачка історико-археологічним відділом Олена Артеменко.
"Серед експонатів найбільш дивовижний предмет - унікальна дерев'яна ритуальна ваза 1-2 століття нашої ери, виконана із цільного шматка дерева. Ця ваза - з фонду Бахчисарайського музею, до нас в Керч її передали для реставрації. Високо оцінивши рівень реставраційних робіт наших майстрів, бахчисарайський музей надав нам право першого показу. Можна з упевненістю сказати, що керчинці стануть першими, хто побачить цей експонат", - повідомила Олена Артеменко.
Серед інших експонатів виставки - найдавніші дерев'яні коробочки для пудри - піксиди. Їх вік датується 4-5 століттями до нашої ери. За словами Олени Артеменко, всі експонати, які будуть представлені на новій виставці, є класичними зразками деревообробного ремесла.
Коментарі
1