Ексклюзиви
Четвер, 23 вересня 2021 13:43

Торт 1942 року знайшли у підвалі дому, який знищили під час бомбардування
3

Давній пиріг з фундуком та глазуррю знайшли в підвалі історичної будівлі у німецькому Любеку
Фото: Tiroler Tageszeitung
Торт карбонізувався під час бомбардування Любека
Торт міг призначатися для обряду конфірмації члена протестантської церкви

Торт з фундуком та глазур'ю знайшли в підвалі будівлі у німецькому Любеку. Десерт карбонізувався під час бомбардування міста 1942 року.

Археологи виявили торт під час розкопок у будинку на Альфштрассе, повідомляє Tiroler Tageszeitung.

У ніч з 28 на 29 березня 1942-го британські ВПС бомбили Любек. Знищили значну частину середньовічного центру міста. Будинок на Альфштрассе був зруйнований під час бомбардувань. Але під завалом утворилась порожнина, яка зберігала пиріг.

"З точки зору реставратора, це найцікавіший об'єкт, над яким я коли-небудь працювала. Спочатку я повинна почекати лабораторних аналізів. Тільки тоді я можу вирішити, чи можу я очистити знахідку водою і яка речовина підходить для стабілізації", - розповіла реставраторка Сильвія Моргенштерн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бутси, якими грали у футбол до війни, знайшли в Німеччині

Торт міг призначатися для обряду конфірмації члена протестантської церкви. Раніше це проводили у Вербну неділю.

Дослідник Кріс Голлівел виявив у Мюнхенському бомбосховищі безліч портретів, які хтось зробив вугіллям на стінах ще в 1940-х. Усі вони зроблені різним стилем, але намальовані з помітною майстерністю. Хоча Кріс зробив кілька вражаючих фотографій, показувати дорогу до катакомб відмовляється.

Зараз ви читаєте новину «Торт 1942 року знайшли у підвалі дому, який знищили під час бомбардування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі