Середа, 11 вересня 2013 11:13

Своїх ворогів племена майя розчленяли

Автор: Фото: zhelezyaka.com
 
Масове поховання в штучно зробленій печері в стародавньому місті майя Ушуль виявила група дослідників в Мексиці.

Відмітини на кістках свідчать про те, що ці люди близько 1,4 тис. років тому були обезголовлені й розчленовані. Археологи припускають, що жертвами могли бути полонені воїни або навіть представники знаті міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Двотисячолітню піраміду знайшли у Мексиці

Розкопки в місті майя Ушуль фахівці з Боннського університету ведуть протягом останніх п'яти років. На поховання археологи натрапили зовсім недавно. На площі близько 32 кв. м. дослідники виявили останки 24 людей.

Всі вони перебували в штучно створеній печері, яка до цього слугувала в якості резервуара для зберігання води. Черепи людей були хаотично розкидані по підлозі печери без будь-якого зв'язку з рештою фрагментів. Навіть нижні щелепи були відокремлені від голови. Аналіз виявлених верхніх та нижніх кінцівок показав, що в деяких випадках вони відповідають одна одній.

Автор: Фото: zhelezyaka.com
 
Науковці виявили явні сліди розчленуванн , що залишилися на кістках і шийних хребцях. В одному з черепів було знайдено пошкодження, спричинене ударом дубини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи виявили загублене в лісах місто майя

Завдяки тому, що останки були вкриті глиною, вони добре збереглися. За словами фахівців, вдалося визначити вік і стать 15 -ти з 24 осіб. Серед них опинилися 13 чоловіків і 2 жінки у віці від 18 до 42 років. Деякі з людей мали зуби, прикрашені нефритом, що свідчить про їхній високий соціальний статус .

Зараз ви читаєте новину «Своїх ворогів племена майя розчленяли». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 665
Голосування Як оцінюєте судову систему після вироку Стерненку?
  • Судової системи в Україні не існує. Є телефонне право президента
  • Вбивця і викрадач людей Степаненко отримав те, що заслужив
  • Українська судова система – це Портнов
  • Хто такий Стерненко?
  • Мені байдуже. Я виїхав з країни, або планую це зробити
Переглянути