Ексклюзиви
Понеділок, 03 серпня 2020 03:13

Розшифрували ієрогліфи на скелях у пустелі

Розшифрували ієрогліфи на скелях у пустелі
У Єгипті розшифрували напис. Фото: Archaeological Museum in Poznan

Дослідники з Польщі змогли розшифрувати в Єгипті наскельні символи віком 5 тис. років

Розшифровка дозволила припустити, що сировина з Лівійської пустелі на заході і Аравійської пустелі на сході сприяла виникненню єгипетської цивілізації, Archaeology.wiki.

Написи вказують на те, що ці пустелі перетинали каравани. За часів перших фараонів вони ж доставляли сировину для зведення пам'ятників і гробниць.

Один з видів експортованої сировини згадується під назвою 'mephat.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як пахнула Клеопатра? Вчені відтворили древні єгипетські парфуми

"Ми підозрюємо, що це був один з найпоширеніших в цьому районі сланців, багатий оксидами заліза. Ймовірно, він використовувався для отримання порошку і виготовлення червоної фарби, яку, в свою чергу, можна було застосовувати для прикрашання гробниць", - пояснив доктор Павло Польковський з Археологічного музею в Познані.

Археологи знайшли у Лівійській пустелі цілу систему стоянок. Вони розташовувалися приблизно через кожні 30 км, великі - через кожні 90 км. На них мандрівникам давали воду та корм для тварин.

Тунісський ремісник Мохамед Гассен Нуїра розгадав таємницю виготовлення натурального фіолетового барвника, відомого як Тірський пурпур. Технологію було втрачено 1453 року після падіння Константинополя.

Зараз ви читаєте новину «Розшифрували ієрогліфи на скелях у пустелі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода