Ексклюзиви
Пʼятниця, 19 липня 2019 10:59

Розкопали мечеть, яку збудували відразу після появи ісламу

Розкопали мечеть, яку збудували відразу після появи ісламу
В Ізраїлі знайшли одну з найдавніших мечетей. Фото: bbc.com

Археологи знайшли одну з найдавніших у світі мечетей у бедуїнському поселенні Рахат, Ізраїль. Її вік складає близько 1200 років. Належить до часів раннього ісламу.

Ізраїльське управління з питань старожитностей зазначає, що мечеть знайшли під час будівельних робіт у цьому районі випадково, пише BBC.

Вчені повідомляють, що це перша відома мечеть того часу у цьому районі, що конкурує за віком із тими, що знаходили в Мецці та Єрусалимі. Будівля була відкрита, мала прямокутну форму і мала міхраб — молитовну нішу, яка вказує напрямок на південь до Мекки, найсвятішого міста ісламу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мав від 15 до 23 дружин

Це одна з перших мечетей, побудованих після приходу ісламу на територію Ізраїлю, коли араби завоювали цю візантійську провінцію 636-го, відзначає експерт із ранньої ісламської історії Гедеон Авні.

Археологи виявили численні руїни в стародавньому місті вестготів Реккополісі, неподалік Мадриду, Іспанія. Найцікавішою знахідкою виявилась будівля, в якій вбачають одну з найстаріших мечетей Європи. Відкриття вказує на те, що місто, чий вік сягає 1400 років, було набагато більшим, ніж припускали. Дослідники виявили передмістя, що розташовувалися перед міською стіною.

Одна з великих будівель за своєю орієнтацією в просторі різнилася за інші. Її розташування збігалося з напрямком на Мекку - священне місто мусульман і центр їхнього паломництва.

Зараз ви читаєте новину «Розкопали мечеть, яку збудували відразу після появи ісламу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1337
Голосування Що будете робити у карантин вихідного дня?
  • Те саме, що завжди. Карантин - неефективний
  • Проведу час з користю вдома
  • Якщо все закрите - гулятиму на природі
  • Пообідаю у "Велюрі" Миколи Тищенка
  • Який такий карантин вихідного дня? Вперше чую
Переглянути