Середа, 31 липня 2019 11:58

Польський уряд видав розпорядження щодо української

Польський уряд видав розпорядження щодо української
"Хай живе ОУН. Проч з лядськими школами. Діти не вчіться по-польске тільки по українське" писали на стінах польських установ Фото: twitter.com/history_ukraine

Закон "Про мову урядування державної та місцевої адміністрації" прийняли на українських землях у складі Польщі 31 липня 1924-го. Ним заборонили використовувати українську в державних установах Галичини.

Того ж дня видали закон "Про деякі постанови в організації шкільництва". Цим актом, замість національних шкіл, створювалися двомовні. Викладання в них поступово переходило на польську.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створили товариство захисту мови

1924-го у Східній Галичині було понад 2 тис. українських шкіл. На початок Другої світової війни їх залишилось лише 352. Після закінчення таких шкіл українців не допускали до отримання вищої освіти. Привілеї мали лише ті, хто відслужив у польскій армії та склав присягу, пише Укрінформ.

У Львівському університеті ліквідували кафедру української мови та історії.

Тотальна політика полонізації українського населення загострила польсько-українські стосунки й призвела у майбутньому до низки трагедій - національних протистоянь на Волині та масових депортацій.

Закон, який проголошував українців Буковини румунами, що "забули свою мову", прийняли 26 липня 1924-го. Румунія окупувала Буковину та Бесарабію ще 1918-го під час національних змагань українського народу. Тоді у її складі опинилось понад 1,3 млн українців. Міжнародне визнання приєднання румуни отримали наступного року.

Відтоді проводилась активна політика румунізації, підтримана православною церквою та поліцейськими.

Зараз ви читаєте новину «Польський уряд видав розпорядження щодо української». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 21
Голосування Який результат покаже збірна України з футболу на Євро-2020/21?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) виграє турнір
Переглянути