субота, 08 вересня 2018 10:20

Письменник отримав Нобелівську премію за повість про старого рибалку

Письменник отримав Нобелівську премію за повість про старого рибалку
Книга з повістю Ернеста Гемінгвея "Старий і море". Фото: Вікіпедія

Книга з повістю Ернеста Гемінгвея "Старий і море", присвячена Чарлі Скрібнер і літературному редактору Максу Перкінс, видана 8 вересня 1952 року.

Історія створення повісті "Старий і море" бере свій початок 1936 року. Гемінгвей опублікував у часописі "Есквайр" нарис про дійсний випадок у Гольфстрімі: рибалка спіймав величезну рибину, яка довго тягла за собою човник. Коли потерпілого знайшли, від риби майже нічого не залишилося, а старий ридав з відчаю. У 1950 році Гемінгвей розпочав художню розробку давно знайденого сюжету. Він мріяв написати об'ємний роман про життя рибальського селища, про долі його мешканців. Проте автор знайшов інший шлях відтворити цей всесвіт рибальського життя: багато чого опустив у підтекст, створивши стислу, глибоку філософську притчу про людину й море. У 1952 році повість "Старий і море" була надрукована.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Керуак написав роман під психостимуляторами та алкоголем

Автор розповідає історію старого Сантьяго, кубинського рибака про його боротьбі у відкритому морі з гігантським Марлін, який став найбільшою здобиччю в його житті. Повість повернула Хемінгуею літературну репутацію і привела до перегляду всієї його творчості. Вона з самого початку стала дуже популярною і повернула в багатьох читачів впевненість у здібностях Хемінгуея як письменника. Видавництво Scribner's на першому варіанті суперобкладинки назвало повість "нової класикою", а багато критики прихильно порівнювали її з "Ведмедем" Вільяма Фолкнера і "Мобі Діком" Германа Мелвілла. У 1953 році за свою повість Ернест Гемінґвей отримав Пулітцерівську премію, в 1954 році — Нобелівську премію з літератури.

У книжкових магазинах США з'явився новий хіт - "У дорозі" 35-річного письменника Джека Керуака. Це сталося 5 вересня 1957-го. Роман відразу набув статусу культового, ціле покоління оголосило книгу своїм маніфестом. Керуак перетворився на знаменитість.

Зараз ви читаєте новину «Письменник отримав Нобелівську премію за повість про старого рибалку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути