Поблизу міста Учкудук сталася найбільша катастрофа радянського пасажирського літака. 10 липня 1985 року літак "Ту-154" Узбецького управління авіації втратив висоту і розбився. Загинули всі 200 осіб, що знаходились на борту літака.
Літак Ту-154Б-2 виконував регулярний рейс № 5143 за маршрутом Карші - Уфа - Ленінград. Стояла сильна спека. Температура повітря в аеропорту Карші була вищою за 33 °С.
Вилетіли з чотиригодинний затримкою. Пасажири і екіпаж були сильно стомлені спекою і довгим очікуванням. Літак переповнений: на борту перебували 191 пасажир і 9 членів екіпажу. Серед пасажирів було кілька десятків дітей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збили літак із суперзіркою кіноматографа на борту
Приблизно о 23:40 лайнер набрав висоту 11 600 метрів, але раптово став знижуватися. Екіпаж встиг доповісти про відмову двигунів і спробах взяти ситуацію під контроль. Незважаючи на зусилля льотчиків, літак стрімко втрачав висоту. О 23:46 літак зіткнувся із землею в пустельній рівнинній місцевості в 68 км на північний схід від Учкудуку. Ту-154 повністю зруйнувався і згорів.
В офіційному висновоку про катастрофу вказали, що її причиною стало звалювання літака в плоский штопор в польоті. Перевантаження та висока температура зовнішнього повітря спричинила малий запас тяги двигунів. Екіпаж Ту-154 допустив ряд відхилень від інструкцій, втратив швидкість і з пілотуванням повітряного судна не впорався. Припускають, що змучений спекою екіпаж після включення автопілота просто заснув. А прокинувшись, не розібралися в ситуації.
Міністерство авіації Великої Британії забороняло приватні польоти під час Другої світової війни. Але їх здійснювали незаконно. 1 червня 1943 року над Біскайською затокою німці збили літак. Думали, що в ньому летів британський прем'єр Вінстон Черчилль. Насправді збили пасажирський літак "Ібіс", що курсував рейсом 777 із Лісабона до Лондона.
Коментарі