четвер, 22 березня 2018 08:20

Папа заборонив ховати Галілея в родинному склепі

Папа заборонив ховати Галілея в родинному склепі
Статуя Галілео Галілея у галереї Уффіці у Флоренції. Фото: Вікіпедія

22 березня 1633 року філософ, математик і астроном Галілео Галілей відрікся від своїх наукових творів на тому самому місці, де Джордано Бруно вислухав смертний вирок. Загальновідоме твердження, за яким після суду Галілей сказав "І все-таки вона крутиться!", є вигадкою, поширеною журналістом Джузеппе Баретто у XVIII столітті.

Галілео ді Вінченцо Бонаюті де Галілей народився 15 лютого 1564 року в італійському місті Піза в родині збіднілого дворянина. Навчався на факультеті медицини Пізанського університету. За три роки кидає його й береться за математику. 1589-го стає професором математики у своєму університеті, а за три роки — в Падуанському. Про нього кажуть, що світ не бачив такого генія після Архімеда. 1609 року конструює перший телескоп. Свої спостереження за Місяцем і зірками описує у творі "Зоряний вісник". Книжка має шалений успіх, навіть короновані особи замовляють собі телескопи. Галілей стає найвідомішим ученим Європи, на його честь складають оди, королі просять відкрити для них яку-небудь зірку. У 1610-1632 роках відкриває фази Венери, плями на Сонці й обертання Землі навколо Сонця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Галілей презентував телескоп у Венеції

1615 року Папа Римський Павло V заявив, що вчення, згідно з котрим Сонце нерухоме і знаходиться в центрі світу "хибне, абсурдне, єретичне по формі і протирічить Святому письму". Галілею було наказано переглянути свої погляди. Наступного року Галілея викликали в Рим на суд інквізиції. Будучи ізольованим у палаці інквізиції, він користувався великими привілеями - займав три кімнати, мав слугу, вів переписку без контролю з боку цензури. Перший допит відбувся навесні 1633 року і Галілей підтвердив, що згоден покаятися. За 18 днів його звільнили із в'язниці. Книжки заборонили і до кінця своїх днів учений став в'язнем інквізиції. Жив під домашнім арештом у своєму маєтку неподалік Флоренції. Йому забороняли відвідувати інші міста, приймати гостей.

Галілео Галілей помер 8 січня 1642-го у своєму ліжку. Папа Урбан заборонив ховати Галілея в родинному склепі. Його поховали в Арчетрі, містечку, де він жив останні роки. Лише 1737-го прах перепоховали в базиліці Санта Кроче поряд з Мікеланджело.

25 серпня 1609 року Галілео Галілей продемонстрував Великій раді і дожу Венеції новий пристрій - телескоп, який складався з двох лінз і давав трикратне збільшення. Удосконаливши свій пристрій, у січні наступного року телескоп Галілея міг збільшувати до 33 разів, що дозволило йому відкрити супутники Юпітера, кратери на Місяці і виявити, що Чумацький шлях складається з безлічі зірок.

Зараз ви читаєте новину «Папа заборонив ховати Галілея в родинному склепі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути