Європейські палеонтологи стверджують, що неандертальці були набагато більш мобільними, ніж вважалося раніше. Свої докази вони засновують на дослідженнях, проведених в Греції, де в результаті розкопок були виявлені кілька зубів, вік яких оцінюється в 40 000 років, повідомляє cybersecurity.ru.
За словами фахівців, належали знайдені зуби неандертальцеві, який був одним з підвидів людей, що не відносилися до Homo Sapiens і вимерли в процесі еволюції.
За сучасними уявленнями, неандертальці населяли Північну Європу, західну Азію від Ізраїлю до Узбекистану, і, можливо, Північну Африку в період від 230 тисяч до 24 тисяч років тому. Однак досі якихось відомостей про те, що неандертальці мешкали і на півдні Європи, не було. Тепер такі відомості з'явилися і перед фахівцями постало питання про те, наскільки мобільними в дійсності були ці предки сучасних людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Неандертальці і сапієнси розминулися на Кавказі
"Географія поширення неандертальців - це питання широко обговорюване у наукових колах. Одні вчені вважають, що неандертальці займали дуже обмежені території, інші впевнені, що неандертальці були набагато більш мобільними, особливо, коли полювали", - говорить палеонтолог Катерина Харваті з інституту ім Макса Планка (Лейпциг, Німеччина).
За її словами, досі в експертів були лише непрямі свідчення того, що неандертальці мешкали на півдні Європи. До таких свідченнями вони відносять характерні сліди на каменях, фрагменти знарядь, властивих неандертальцям. Тепер же у вчених є прямі докази існування неандертальців, оскільки знахідка, зроблена в грецькому регіоні Пелопоннес, може виявитися далеко не єдиною.
Харваті відзначає, що фахівці проаналізували склад зубної емалі для визначення рівня вмісту ізотопів стронцію, що міститься в металах, присутніх у воді. Рівні вмісту цього ізотопу варіюються від регіону до регіону, і вміст цього ізотопу в грецькій знахідці є унікальним, що говорить про тривале життя неандертальців в цьому регіоні.
Коментарі
2