Останні неандертальці зникли з Європи приблизно 45 тисяч років тому, а не 30 тисяч років тому, як вважалося раніше, що виключає можливість їх контактів з предками сучасних європейців, заявляють антропологи в статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
"Отримані нами дані дозволяють говорити про перспективу ревізії посібників з історії еволюції людини. І хоча подібні пропозиції поки викликають неприйняття у деяких вчених, ідея про відсутність контактів між кроманьйонцями і неандертальцями продовжує обростати аргументами", - заявив Хесус Хорда з Національного університету дистанційної освіти в Мадриді (Іспанія).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мамонта, вбитого неандертальцями, знайшли біля Парижа
Хорда і його колеги прийшли до такого висновку після повторного датування щелеп і деяких інших останків неандертальців, знайдених в печерах Харама-6 і Сафаррайя в центральній і південній Іспанії, які вважаються одними з кількох останніх притулків Homo neanderthalensis на території Європи.
Для оцінки віку неандертальців вчені відібрали тільки ті кістки, які не були пошкоджені хижаками, стерв'ятниками або стихією. Набравши достатню кількість скам'янілостей, дослідники витягнули з них білковий матеріал, профільтрували його й оцінили вік останків за допомогою радіовуглецевого методу.
До подиву науковців, більшість щелеп та інших фрагментів скелетів неандертальців були більш давніми, ніж вважалося раніше. Їхній середній вік склав 45 тисяч років, що на 15 тисяч років більше очікуваного значення. Оскільки ці печери вважалися "останнім притулком" неандертальців, цей результат виключає можливість контактів між ними і предками сучасних людей, вважають Хорда і його колеги.
Коментарі
3