У Луцьку презентували етно-проект "Гапличка".
Представили фотографії автентичного волинського вбрання. Гапличкою на Волині називали петельку на рукаві, зроблену із ниток, повідомляє "Таблоїд Волині".
"Ми дуже хотіли показати волинянам, що їм є чим пишатися, насправді. Що у них є унікальна вишивка, якої немає більше ніде в країні. І на яку можна дивитися і застосовувати її в сучасному вбранні", - розповіла ініціаторка проекту, Юлія Євпак.
Чоловічі та жіночі вишиванки з усіх районів Волині дістали у Волинському краєзнавчому музеї. Деяким речам понад 100 років.
"Дівчата роблять дуже важливу справу, бо популяризація нашої культури, традицій – це зараз дуже важливо. Це те, чим можна і треба пишатися. Є така практика, що відомі світові дизайнери використовують наші вишиванки у своїх колекціях, то чому нам цього не робити. Бажаю, щоб це був лише перший крок популяризації наших кольорів, наших візерунків. Потрібно, щоб не лише історики чи дослідники, а й звичайні волиняни цікавилися, розуміли і пишались цим", - сказала волинська історикиня та дослідниця Тетяна Яцечко-Блаженко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Намисто і квіти - як українки одягались 100 років тому
Вона закликала волинян презентувати вишиванки з домашніх колекцій.
"Було б добре залучити до цього бізнесменів, які працюють із цим. А також істориків, які б розповіли про традиції волинської вишивки. Якщо є охочі долучитися до проекту "Гапличка" – чи то на меценатських, чи просто історичних і культурних засадах – будемо раді співпраці", – каже одна з ініціаторок проекту Ольга Валянік.
У заповідник "Нагуєвичі" нащадки племінника Івана Франка передали унікальний родинний архів. Рукописи, вишиванки, особисті речі прибули зі США.
Коментарі