Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" опублікував понад 135 тис. карток із даними про людей, яких радянська влада вважала неблагонадійними.
У документах вказали прізвище, рік і місце народження, адресу проживання. У частині документів є дані про професію та родичів. Є графа "політичне минуле", яка пояснює, чому людину внесли до картотеки.
Документи зберігаються в Державному архіві Київської області. Їх створили у 1951–1964 роках, але наявна в них інформація стосується довоєнного періоду.
"Зараз нам дуже важко уявити, що людина, яка має намір виїхати до США, може отримати статус неблагонадійної, - сказала директорка Державного архіву Київської області Соф'я Каменєва. - Але за радянської влади людину могли визнати неблагонадійною, якщо вона отримувала грошові перекази в іноземних банках, мала намір виїхати за кордон або працювала в органах влади гетьмана Скоропадського. Навіть під приводом того, що особа нібито отримувала нетрудові доходи. Унікальність цієї картотеки в тому, що на кожній картці вказані номер справи, номер аркуша архівного документа, де зазначена конкретна людина. Ми можемо звернутися до цієї справи й отримати більш повну інформацію про ту чи ту особу".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трагедію Бабиного Яру покажуть за допомогою віртуальної реальності
Архів можна переглянути за посиланням.
Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" зібрав імена третини загиблих у Бабиному Яру. Зараз у списку 28 017 імен. Працівники центру доповнили їх інформацію про місце народження, проживання, роботу й умови загибелі.
Коментарі