Неділя, 28 лютого 2021 08:20

У Польщі видали звернення до українців

У Польщі видали звернення до українців
Польський король Ян ІІ Казимир 1655-го втік зі своєї країни після поразки від шведів. Фото: tyzhden.ua

Польський король Ян II Казимир 28 лютого 1654-го своїм універсалом закликав запорозьких козаків зберігати вірність Речі Посполитій.

У січні 1654-го гетьман Богдан Хмельницький уклав договір з Московською державою на Переяславський раді. За цим договором Україна входила в склад Московії на правах автономії. Московський цар Олексій I Михайлович повів військо на Литву, захоплюючи Полоцьк, Смоленськ, Вітебськ і Могильов. Польський король Ян II Казимир також був великим литовським князем. Наступного року Велике князівство Литовське перейшло під протекцію Шведського королівства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уклали принизливу угоду

Правління Яна ІІ Казимира припало на найбільше в історії Речі Посполитої козацьке повстання, війну зі Швецією та Московією. Через місяць після Переяславської ради польський король Ян ІІ Казимир закликав українських міщан і чернь не присягати московському царю і дочекатися приходу королівських військ. Так само просив і козаків та Хмельницького. До його прохань не дослухалися.

Шведські війська протягом 1655-го підпорядкували собі практично більшу частину Корони. Поляки здали Варшаву та Краків. Уперше польський король Ян ІІ Казимир втік зі своєї країни.

Гетьман Богдан Хмельницький 28 вересня 1651-го підписав із поляками Білоцерківський мирний договір. Для Гетьманщини це була принизлива угода, адже він втрачав всю незалежність, а Україна лишилась під владою Польщі.

Зараз ви читаєте новину «У Польщі видали звернення до українців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 861
Голосування Який результат покаже збірна України з футболу на Євро-2020/21?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) виграє турнір
Переглянути