Понеділок, 28 вересня 2020 08:22

Уклали принизливу угоду

Уклали принизливу угоду
У Білій Церкві делегація від польського короля та козацьке представництво на чолі з гетьманом Богданом Хмельницьким підписали мирний договір. Художник Ю. Саницький

Гетьман Богдан Хмельницький 28 вересня 1651-го підписав із поляками Білоцерківський мирний договір.

У липні під Берестечком закінчилась найбільша битва визвольної війни 1648-1654 років. Це наймасштабніший бій який відбувся між Військом Запорозьким під командуванням Богдана Хмельницького (100 тис.вояків) і кримсько-татарським військом Ісляма III Ґерая з одного боку (50 тис.) із польською армією Яна ІІ Казимира (150 тис.військових). Внаслідок битви Хмельницький був змушений прийняти дискримінуючий мир.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Козаки із татарами розбили поляків

Обидві сторони були настільки втомлені війною, що 28 вересня 1651 року підписали мирний договір, відомий як "Білоцерківська угода". Для Гетьманщини це була принизлива угода, адже він втрачав всю незалежність, а Україна лишилась під владою Польщі.

Козацький реєстр зменшувався до 20 тис. осіб, територія, підвладна правителеві України, обмежувалася Київським воєводством, гетьман втрачав право на міжнародні зносини.

Ратифікацію договору польським сеймом зірвав литовський шляхтич, уперше застосувавши право вето. Хмельницький тим часом знову провів мобілізацію до війська та до весни 1652-го приготувався для подальшої війни з Польщею.

Військо Богдана Хмельницького завдало поразки польській армії під керівництвом Стефана Потоцького під Жовтими Водами 16 травня 1648 року.

Зараз ви читаєте новину «Уклали принизливу угоду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 582
Голосування 31 жовтня, Усик - Чисора. Як закінчиться бій?
  • 1) перемогою Усика за очками
  • 2) перемогою Усика нокаутом
  • 3) перемогою Чисори за очками
  • 4) перемогою Чисори нокаутом
  • 5) нічиєю
Переглянути