Ексклюзиви
Вівторок, 20 серпня 2019 15:08

Одна з перших аристократок - відтворили обличчя жінки-друїда

Студентка криміналістичного мистецтва Карен Флемінг відтворила зовнішній вигляд жінки-друїда з острова Льюїс, Шотландія. Вона проживала в епоху раннього заліза (I тисячоліття до н.е. - I тисячоліття н.е.). Досягла віку понад 60 років, що було неймовірним у той час.
Автор: dundee.ac.uk
  Зовнішній вигляд Хільди відтворений по черепу за криміналістичними методиками
Зовнішній вигляд Хільди відтворений по черепу за криміналістичними методиками

Вчені назвали жінку Хільдою. Вона найстаріша з відомих друїдів острова. Зовнішній вигляд Карен відтворила за допомогою беззубого черепа з музею анатомії Единбурзького університету, повідомляє Live Science.

"Неможливо сказати напевно, коли вона померла. Ми не змогли датувати череп радіовуглецевим методом. Але, припускаючи, що інформація в журналі за 1833 рік правильна, Хільда ​​померла між 55 роком до н.е. і 400 роком н.е. і мала кельтське походження", - каже Флемінг.

Дожити до такого віку вважалося справжнім подвигом. Більшість жінок того часу доживали лише до 30. Ймовірно, Хільда мала привілейоване становище у суспільстві та знатне походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як кельти ховали своїх жінок - реконструкція

Автор: dundee.ac.uk
  Череп Хільди знайдений археологами у XIX ст. на острові Льюїс у Шотландії
Череп Хільди знайдений археологами у XIX ст. на острові Льюїс у Шотландії
Автор: dundee.ac.uk
  Цифрове фото Хільди зроблене з макету
Цифрове фото Хільди зроблене з макету
Археологи проводять розкопки давнього кургану на острові Англсі, Велика Британія. Могильник датується епохою бронзового віку - 2 тис. до н.е. У міфології пов'язаний із таємничим орденом магічних жерців природи - друїдами. Давні письменники зображували їх як релігійних лідерів кельтів. Є легенда, що мегалітичні пам'ятки, такі як гробниця на острові Англсі та Стоунхендж в Англії, побудовані саме друїдами, проте сучасні археологи прийшли до висновку, що їх побудували за тисячі років до прибуття кельтів у Британію.
Зараз ви читаєте новину «Одна з перших аристократок - відтворили обличчя жінки-друїда». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 169
Голосування Який результат покаже збірна України з футболу на Євро-2020/21?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) виграє турнір
Переглянути