На дні Чорного моря розташовані безліч пам'яток давнини, які практично не досліджені. Так вважає Віктор Вахонєєв, кандидат історичних наук, завідувач відділу підводної археорлогії КРУ "Чорноморський центр підводних досліджень". Про це він заявиви на прес-конференції з нагоди відкриття виставки "Титанік. Корабель мрій".
"Результат роботи археологів полягає не лише у сухих звітах чи таблицях, - сказав він. - Це, в першу чергу, представлення своєї роботи публіці. Тому такі виставки є дуже важливими. Можливо, вона пробудить інтерес і до об'єктів, які лежать у наших водах".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порятунок жінок і дітей з "Титаніка" був винятком
Ще не розкриті історії потоплених кораблів є не менш драматичною, ніж трагедія "Титаніка", підкреслив Вахонєєв.
"Завдяки вагомим дослідженням і рекламі, про "Титанік" знають всі, тоді як про загибель теплоходу "Вірменія" 1941 року не знає майже ніхто. Для порівняння, на "Титаніку" загинуло 1,5 тисячі осіб, на "Вірменії" - 7 тисяч. Проте досі навіть місце трагедії лишається недослідженим. Дуже хочеться вірити, що нам вдасться звернути увагу іноземних дослідників на скарби, що лежать в українських водах", - додав історик.
"Вірменія" — радянський пасажирсько-вантажний теплохід типу "Аджарія", побудований на Балтійському заводі в Ленінграді у 1928 році. 7 листопада 1941 року був потоплений німецькою авіацією поблизу узбережжя Криму.
Коментарі
7