Фрагменти найбільшого середньовічного гобелена "Апокаліпсис" випадково виявили у фондах паризької художньої галереї Charles Ratton & Guy Ladriere. Вони лежали у сховищах з 1924 року.
Основну частину гобелена зі 64 фрагментів із 1954 року зберігають в Анжерському замку, що в місті Анже, департаменту Мен і Луари. Загальна довжина становить 140 м. Килими зіткали із шовку й шерсті 1375 року на замовлення герцога Людовіка I, а ескізи виконав художник Жан де Брюгге. Зобразив сцени "Апокаліпсису" Святого Іоанна, передає видання The Epoch Times.
У ті роки між французами й англійцями тривала Столітня війна (1337—1453). Сюжети на гобелені демонстрували боротьбу Добра зі Злом. Представниками останнього були англійці. На гобелені де Брюгге зобразив також портрети герцога і його брата — короля Франції Карла V.
Під час Великої Французької революції гобелен порізали, а частину фрагментів загубили. 1831 року вийшов друком роман Віктора Гюго "Собор Паризької богоматері", що оживив цікавість до середньовіччя. Один католицький священник почав збирати фрагменти гобелена й частково відновив його.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наприкінці життя королівський художник малював темні видіння
У галереї встановили, що віднайдені фрагменти придбав 1924 року чоловік на ім'я Шарль Раттон. На них зображені визначні персони та фриз, прикрашений квітами. 28 квітня 2021 року галерея принесла фрагменти в дар державі, про що оголосив Департамент Луари.
370 гобеленів ручної роботи перебувають у колекції полтавського готелю Premier Hotel Palazzo. Її зібрала власниця Олена Шуліка.
Гобелен — це вид народного декоративно-ужиткового мистецтва. В Україні ця назва не прижилася. Більш популярними є назви "доріжка", "рядно". Їх створюють на вертикальному старовинному верстаті. Спочатку готують ескіз і фарбують нитки. На виготовлення однієї роботи витрачають два-три місяці, проте все залежить від розміру. У день можна зробити лише декілька сантиметрів.
Гобелени господиня готелю обирала й привозила з різних країн світу: Франції, Бельгії, Нідерландів, Італії, Іспанії, Чехії, Німеччини, Польщі, Росії. Колекція почаласья з роботи з зображенням Петра I. Її придбала 1999 року в антикварній лавці в старому бельгійському місті Антверпені.
Коментарі