Міжнародна археологічна експедиція, яка працює в провінції Вайоц Дзор на півдні Вірменії, поблизу іранського кордону, знайшла найдавніший у світі черевик.
Знахідка була зроблена в печері, підлога якої була ще в глибокій старовині покрита овечими екскрементами, що слугували свого роду консервантом. Завдяки стабільній сухості та прохолоді печери черевик та інші знайдені там предмети збереглися чудово.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайдене в американській печері взуття виявилося найдавнішим у світі
Черевик приблизно 37-го розміру зроблений зі шкіри та оснащений шнурівкою. Він був набитий травою - або для утеплення, або для збереження форми. Зразки шкірий трави були незалежно датовані радіовуглецевим методом в двох лабораторіях у Великобританії й США. Їхні результати збіглися: знахідці близько 5,5 тисячі років.
Досі найдавнішими у світі черевиками вважалося взуття "крижаної людини" Отці, останки якого були знайдені вмерзлими в льодовик в Альпах 1991 року. Отці жив близько 5300 років тому. Археологи раніше виявляли в різних частинах світу і більш давні зразки взуття, але всі вони являли собою скоріше сандалі, ніж черевики.
Крім черевика, в печері в Вайоц Дзор археологи знайшли добре збережені зразки пшениці, ячменю, абрикосів та інших харчів.
Коментарі
2