5 серпня в Національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили" відкрили виставку "Скривавлена нива".
Виставка присвячена репресованим більшовиками селянам, повідомляє УНІАН.
На виставці розповідається про селян, яких репресували упродовж 1937 – 1941 років у в'язницях НКВС у Києві та поховали на території таємної спецділянки у Биківнянському лісі.
На восьми планшетах розповідається про життєвий шлях, обставини арешту та розстрілу селян переважно Київської області. Паралельно за допомогою архівних фотографій, плакатів, документів розгортається хроніка сільського життя 1930-х – 1940-х років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 серпня розпочались масові розстріли українців
На виставці показали маловідомі матеріали фондів з Центрального державного архіву громадських об'єднань України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова", Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, Наукової бібліотеки імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка та приватних зібрань.
5 серпня вшановують пам'ять жертв Великого терору. Так назвали масові репресії громадян в СРСР у 1937-1938 роки. Їх ініціювало керівництво країни й особисто Йосип Сталін для ліквідації політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв'язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.
Коментарі