Останнім часом гучніше чути заклики бойкотувати зимові Олімпійські ігри-2014 у Сочі з причини порушення в Росії прав сексуальних меншин. Але, як показує історія, бойкот може бути і не прямим або мати форму неповного. Так, багато європейських команди вийдуть на церемонію відкриття під веселковими прапорами.
Вікіпедія подає карту бойкотів олімпіад 1976 (Канада), 1980 (СРСР) і 1984 (США) років.
Монреальську Олімпіаду-1976 бойкотували африканські країни, протестуючи проти недавнього матчу південноафриканської і новозеландської збірної з регбі в Новій Зеландії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чемпіони Сочі-2014 отримають медалі з челябінським метеоритом
Приводом для бойкоту Московської Олімпіади стало введення радянських в Афганістан, а для бойкоту Олімпіади в Лос-Анджелесі-1984 - заява Рейгана, що США не можуть гарантувати безпеку радянських спортсменів.
Наймасовішим був бойкот Московської Олімпіади-80. Тоді в СРСР відмовилися приїхати 65 запрошених на ігри країн. Варто відзначити, що деякі все ж таки не прибули з економічних причин.
Команди 16 країн брали участь в іграх, але без національного прапора, тобто неофіційно (наприклад, Австралії, Іспанії, Португалії, Данії). Сім країн були присутні на Олімпіаді в Москві, але бойкотували урочисту церемонію відкриття ігор (Італія, Франція, Нідерланди, Швейцарія, Бельгія, Люксембург, Сан-Маріно).
Коментарі
5