Ексклюзиви
Понеділок, 03 серпня 2020 15:03

Монети й амфори - на півдні України відкопали вулицю римського періоду

Монети й амфори - на півдні України відкопали вулицю римського періоду
Більшість з речових знахідок - уламки давніх амфор Фото: usionline.com

Неподалік Білгород-Дністровської фортеці археологи розкопали нову вулицю античного міста Тіра. Поліс вивчають 120 років, але розкопки біля південно-західної стіни проводять уперше.

"Ми сюди завели георадарну розвідку, і вона з третьої спроби вийшла на ділянку, яка нині розкопується. Є кладка, структура якої дозволяє припустити, що вона антична. Знайдена вулиця римського періоду. Це одна з центральних вулиць міста, або ж одна з основних. Усього таких до нинішнього часу було знайдено 3", - розповів історик Андрій Красножон, передає УСИ Одесса.

Про римський період нагадують і стародавні монети, які знаходять щодня за допомогою металошукача. На одній із знахідок присутній напис - Тіра. Також археологи знайшли бронзові і металеві вироби, залишки керамічних розмальованих посудин.

Археологи кажуть, що експедиція може дати нові топографічні дані про Тіру і розповісти про масштаби міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У фортеці знайшли унікальний мусульманський оберіг

У Білгород-Дністровській фортеці студенти-археологи розкопали скляну пляшку XVIII ст. Дослідник Андрій Красножон розповів, що всередині знаходиться прозора світла рідина. Припускає, що датується не пізніше 1798 року. Цілком можливо, що її завезли з іншої країни, імовірно з європейської.

Зараз ви читаєте новину «Монети й амфори - на півдні України відкопали вулицю римського періоду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода