Група англійських істориків, зібраних товариством Battlefields Trust, проводить розгляд нових версій щодо місця дії знаменитої битви при Гастингсі, пише газета "Дейлі телеграф". На цю роль претендують відразу три місця. Згідно з офіційною версією, битва відбулася на місці нинішнього абатства Баттл, за 11 км. на північний захід від міста Гастингс. Крім того, за версією історика Джона Грехана, бій міг статися в районі Калдбек Хіллу, на півтора кілометра північніше. Нарешті, історик Логін Остін вважає, що бій відбувся в районі населеного пункту Краунхерст.
"Ретельно вивчивши докази, представлені паном Остіном, і розглянувши погляди інших істориків й археологів, Battlefields Trust на даному етапі не вважає за можливе підтримати версію Остіна, що битва при Гастингсі відбулася в районі Краунхерста", - йдеться в заяві Battlefields Trust після двомісячного вивчення версії Н . Остіна та консультацій з істориками й археологами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Круглий стіл короля Артура знаходився в Чеширі
Розгляд версії Н.Остіна став актуальним після недавніх акцій протесту проти будівництва в цьому районі автотраси, хоча будівництво не зачіпає безпосередньо жодне з передбачуваних трьох місць битви при Гастінгсі.
Версія Дж.Грехана буде вислухана наступного тижня. Однак, за словами "Дейлі телеграф", у вчених, які дотримуються традиційних поглядів на місце битви при Гастингсі, досі не було причин вважати, що місце абатства Баттл - неправильний вибір.
Дж.Грем і Н.Остін відмовляються визнавати, що битва при Гастингсі відбулася на місці майбутнього абатства Баттл. Однак Джон Грехан додає: "Твердої впевненості в жодному з цих місць немає. Але я вірю, що моя теорія обґрунтована і вимагає серйозного розгляду".
Битва при Гастингсі між англосаксонською армією короля Гарольда Годвінсона та військами нормандського герцога Вільгельма відбулася 14 жовтня 1066 і завершилася перемогою нормандських завойовників. Ставши вирішальним кроком у нормандському завоюванні Англії, битва при Гастингсі поклала початок кардинальним змінам у всіх сферах англійського середньовічного суспільства.
Коментарі