У ХІХ ст. влітку люди почали приїжджали відпочивати в Українські Карпати.
1873-го проклали залізницю до Стрия на Львівщині, це пришвидшило розвиток туризму. Основними центрами літнього відпочинку були Сколе та Гребенів. Там були вілли, пансіонати та ресторани. За невелику ціну можна було поселитися в сільській хаті. Туристи з великих міст активно цікавились культурою гуцулів.
Gazeta.ua зібрала фотографії відпочинку в Карпатах у 1920-1930 роках.
Прихильники активного відпочинку піднімались на вершини гір, жили в наметах та збирали гриби.
"Не жалуємо. Циганським табором сидимо над Прутом. Розуміємо аж тепер, чому американці так полюбили camping, а цигана на одному місці не вдержиш. Зрозуміли ми, бо самі закоштували принади такого життя. А там уже приставали мої товариші коло чуркал, відтак пили ми солодке молоко в гаївці на Форещенці і закусували ковбасою. Дивним дивом шлунок те все зносив терпеливо", - описував свою подорож у липні 1931-го професор українського тіловиховання Степан Гайдучок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яке Закарпаття на смак: п'ять страв, які має скуштувати кожен турист
Карпати досі лишаються популярним місцем для відпочинку українців.
Крим здавна відомий своїми пляжами, парками та будинками відпочинку. Gazeta.ua зібрала фото, зроблені під час відпочинку на півострові в радянські часи. Курорти з'явилися в Криму в першій половині XIX ст. Першим курортним містом стали Саки. 1827 року тут відкрили грязелікарню. Лікар Сергій Боткін радив людям їхати лікуватися на південний берег Криму. За його рекомендації у Лівадії царська родина купила собі маєток.
Коментарі