Крим здавна відомий своїми пляжами, парками та будинками відпочинку. Gazeta.ua зібрала фото, зроблені під час відпочинку на півострові в радянські часи.
Курорти з'явилися в Криму в першій половині XIX ст. Першим курортним містом стали Саки. 1827 року тут відкрили грязелікарню.
Лікар Сергій Боткін радив людям їхати лікуватися на південний берег Криму. За його рекомендації у Лівадії царська родина купила собі маєток. З 1870-х років у Крим стали ходити потяги. На півострів приїжджали лікуватись від туберкульозу літератори Антон Чехов та Леся Українка. Відпочивальники орендували будинки на літо.
"Поїдемо в Ялту і звідти вже направимо дальші походи, щоб знайти добру і красиву дачу на просторіні між Ялтою і Алупкою. В інших містах я не хочу, бо ніде більш нема зелені над морем, а в Криму на голому піску без садів добре жити тільки тарантулам, а не людям. Врешті, я рішила буть капризною сього літа і жить не там, де случиться, а де сподобається. А щодо ціни, то де не живи в Криму, чи в лісі, чи на піску, все одно дешево не вийде", - писала Леся Українка в листі до Ольги Тесленко-Приходько.
Поряд з Південним берегом Криму популярним морським курортом була Феодосія.
З розвитком курортної справи почала зменшуватись частка кримських татар. Але вони лишалися найбільшим етносом на півострові. У середині XIX ст. українців у Криму було більше, ніж росіян.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відпочивали на курортах Криму у 1970-х - добірка фото
Після більшовицького перевороту 1917-го до Криму приїжджали колишні каторжани та партійні діячі. Тут збудували 170 санаторіїв і будинків відпочинку. З'явилися дитячі табори.
19 лютого 1954 року Крим увійшов до складу УРСР. Розвиток інфраструктури сприяв популярності курортів Криму. 1988 року півострів відвідали 8,3 млн туристів.
У Криму 8 червня 1827-го заснували грязьовий курорт Саки. Це перша в Російській імперії грязелікарня. За часів Кримського ханства Саки були невеликим селом, що входило у володіння знатного кримського роду Мансур. Назва походить від племені саків, які жили в цих місцях. Сакське озеро завдовшки 5 км, а в найширшому місці досягає 3 км. Лікувальні грязі унікальні своїми цілющими властивостями.
Коментарі