В Європі готуються відзначити одну з головних дат світової історії 20 століття - закінчення Першої світової війни. На знак поваги до ветеранів першого великого військового конфлікту сучасност, нащадки учасників тих боїв носять червоні маки і встановлюють у парках пам'ятні хрести.
Мак був обраний символом тому, що саме цими квітами поросли після війни поля бельгійської Фландрії, де розгорталися найбільш кровопролитні битви Першої світової війни.
З часом мак став символом пам'яті жертв усіх воєн.
Сьогодні мак є страшним символом. Кожен рік війни поля Фландрії, як ніколи, одягалися у все червоне.
Щорічна благодійна кампанія Poppy Appeal (від англійського слова poppy - мак) вже стала традицією.
Макі-бутаньеткі волонтери продають за символічні гроші - від одного фунта до суми хто скільки може. Кожен рік в одній тільки Великобританії збирають близько 40 мільйонів фунтів. Зібрані гроші підуть на допомогу військовим, які сьогодні перебувають при виконанні обов'язків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Львівщині розкопали фронтову ванну 1916 року
Ветеран Другої світової Джон Мітчелл сказав в ефірі tvzvezda.ru: "Ми б хотіли, щоб якомога більше людей носили маки, але не завжди молоде покоління розуміє обставини світових воєн".
Але, справедливості заради, варто відзначити, що в листопадові дні пам'ятні місця Західної Європи рясніють маками. Адже ще одна традиція - ставити в землю хрест з маком в пам'ятних місцях. Найбільша площа знаходиться в Лондоні.
Їх будуть розставляти до самого Дня поминання - неділі. На кожному хресті імена загиблих. Є навіть хрести в пам'ять про військових кореспондентів та тварин, які билися разом з солдатами.
Британка Лінда Махомі щороку приходить на площу з матір'ю.
"Мій прадід отримав поранення в Першій світовій. Хоча він і повернувся додому, але у нього були проблеми з диханням, з легким, і він все одно помер. Моїй прабабусі було всього 9 років тоді", - поділилася жінка.
Коментарі