Під Омськом археологи розкопали кістяний панцир. Це досить рідкісна не тільки для Росії, але і для всього світу археологічна знахідка.
Предмет імовірно датований серединою 2 тис. до н.е.
Пластини кістяного панцира, як і знайдений поруч кам'яний бойової наконечник стріли того ж часу, дають уявлення про напружені відносини і військові дії з сусідніми колективами, вважає керівник археологічної експедиції професор Борис Коніков.
На його думку, це дозволяє висунути гіпотезу про те, що на місці Омської стоянки в епоху бронзи розміщувався цілий військовий комплекс.
Пам'ятка культурно-археологічного спадщини "Омська стоянка", що представляє собою ієрархію поселень, могильників, стоянок і майстерень ( від 6 тисячоліття до н.е. по 13 століття н.е.), був відкритий на лівому березі Іртиша в 1918 році омським лікарем, краєзнавцем і меценатом Сергієм Ковлером. Перші наукові вишукування на пам'ятці провела в 1927 році Варвара Левашова, випускниця історичного факультету Московського державного університету, згодом працювала в Державному історичному музеї.
четвер, 12 вересня 2013
10:59
Кістяний панцир знайшли на місці військового табору бронзового століття
×
Коментарі