Попередній антропологічний аналіз скелета, знайденого археологами в кургані сарматської доби в Оренбурзькій області, показав, що він належить чоловікові. Хоча спочатку він був опізнаний як жіночий. Про це повідомив керівник експедиції, завідувач відділу скіфо-сарматської археології Інституту археології РАН Леонід Яблонський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поселення ескімосів з тунелями виявили на Алясці
На початку серпня експедиція Інституту археології РАН виявила при розкопках "царського" кургану поблизу села Пилипівка Оренбурзької області незайману могилу знатної людини, похованої близько 2,5 тисячі років тому.
"Коли розчищали поховання, інвентар, що його супроводжував, був типово жіночий. Це, зокрема, дві золоті сережки, браслети на зап'ястях, по золотому персню на кожному пальці, косметичні набори, які включають туалетні посудини для зберігання пахощів й косметичних засобів і так далі. Єдиний "чоловічий" інвентар, знайдений на місці, - сагайдак зі стрілами і вуздечка. Ми припускали, що це поховання жінки, але остаточний висновок можна було зробити тільки після ретельного огляду кісток скелета та черепа", - сказав Яблонський.
Провівши антропологічний аналіз кісток скелета, вчені знайшли ознаки, які відповідають чоловічий морфології. Більш точне визначення статі похованого зможуть дати лише результати генетичного аналізу, на який поки у експедиції немає коштів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кельтські "зали мерців" вивчають археологи в Англії
Яблонський повідомив, що вік похованої людини - близько 40 років. За його даними, артефакти, що знайдені в кургані, на даний час вже знаходяться в Оренбурзькому Губернаторському історико-краєзнавчому музеї.
Також в підземному ході, який вів до центральної могильної ямі, виявлено гігантський бронзовий казан, ручки якого зроблені у вигляді казкових птахів-грифонів, які дивляться один на одного.
Коментарі