Ексклюзиви
Четвер, 12 вересня 2013 10:59

Кістяний панцир знайшли на місці військового табору бронзового століття

Кістяний панцир знайшли на місці військового табору бронзового століття
Омська стоянка. Кістяний панцир бронзового століття. Фото: archae.ru

Під Омськом археологи розкопали кістяний панцир. Це досить рідкісна не тільки для Росії, але і для всього світу археологічна знахідка.

Предмет імовірно датований серединою 2 тис. до н.е.

Пластини кістяного панцира, як і знайдений поруч кам'яний бойової наконечник стріли того ж часу, дають уявлення про напружені відносини і військові дії з сусідніми колективами, вважає керівник археологічної експедиції професор Борис Коніков.

На його думку, це дозволяє висунути гіпотезу про те, що на місці Омської стоянки в епоху бронзи розміщувався цілий військовий комплекс.

Пам'ятка культурно-археологічного спадщини "Омська стоянка", що представляє собою ієрархію поселень, могильників, стоянок і майстерень ( від 6 тисячоліття до н.е. по 13 століття н.е.), був відкритий на лівому березі Іртиша в 1918 році омським лікарем, краєзнавцем і меценатом Сергієм Ковлером. Перші наукові вишукування на пам'ятці провела в 1927 році Варвара Левашова, випускниця історичного факультету Московського державного університету, згодом працювала в Державному історичному музеї.

Зараз ви читаєте новину «Кістяний панцир знайшли на місці військового табору бронзового століття». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 449
Голосування Як оцінюєте судову систему після вироку Стерненку?
  • Судової системи в Україні не існує. Є телефонне право президента
  • Вбивця і викрадач людей Степаненко отримав те, що заслужив
  • Українська судова система – це Портнов
  • Хто такий Стерненко?
  • Мені байдуже. Я виїхав з країни, або планую це зробити
Переглянути