Археологи запропонували нове пояснення мегалітичним спорудам, розкиданим балтійським узбережжям. Можливо, вони слугували не поховальними комплексами, а місцем для торгівлі.
До такого висновку дійшли шведські вчені з Ґетеборзького університету, повідомляє портал Alpha Galileo.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На корабель-символ Швеції чекає друга смерть
Споруди з масивних каменів, які своїм розташуванням нагадують обриси кораблів, звичайні для Балтики, причому особливо багатий на них шведський острів Ґотланд. Вважається, що ці комплекси зводилися на місці поховань і сприймалися людьми бронзового століття як "кораблі мертвих", призначені для мандрівок по загробному світу.
Шведські вчені знайшли їм більш прозаїчне пояснення: можливо, кораблі відзначали місця торжищ, де зустрічалися мореплавці з різних регіонів. На цю думку вчених наштовхнув той факт, що час будівництва кораблів (перше тисячоліття до нашої ери) збігся з різким зростанням числа металевих виробів у жителів Скандинавії.
Справа в тому, що бронза була одним з основних предметів торгівлі. Але при цьому, на відміну від торжищ епохи вікінгів, місце розташування ринків бронзового століття вченим невідоме. На думку авторів нової гіпотези, кам'яні кораблі і є ті самі ринкові площі, які раніше науковці просто не брали до уваги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля берегів Сицилії знайшли іспанський корабель 18 століття
Про те, що кам'яні кораблі були пов'язані з торгівлею, говорить їхнє розташування. Як показали дослідники, практично всі споруди подібного роду знаходилися в легкодоступних місцях, поряд з бухтами або гирлами річок. Швидше за все, неподалік від них розміщувалися порти, а самі кам'яні кораблі були копіями торгових суден.
Нагадаємо, що нещодавно шматки тканини з кропиви допомогли археологам з'ясувати, що в бронзовому столітті між Скандинавією і Центральною Європою існували стійкі торговельні зв'язки.
Коментарі
1