22 листопада виповнився 49 років з дня вбивства американського президента Джона Фіцджеральда Кеннеді. Спеціальна комісія дійшла висновку - стріляв Лі Харві Освальд. Але крапка в цій історії все одно не поставлена.
Довгий час білою плямою залишався радянський період життя Освальда. Більше двох років він провів у Мінську. Про людей, які особисто знали Лі Харві, розповіла кореспондент МТРК "Мир" Людмила Горчакова. Едвард Сагиндиков ледве встигає приймати журналістів й істориків. Його однокімнатна квартира стала визначною пам'яткою міжнародного рівня - в ній колись жив Освальд.
"Американці повинні розібратися, хто вбив Кеннеді. Освальд з цим ніяк не пов'язаний", - упевнений пенсіонер.
Едвард Сагиндиков - не єдиний, хто сумнівається в підсумках розслідування вбивства Кеннеді. У цій справі багато незрозумілого, наприклад, мотиви Освальда.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розташування на Кубі радянських ракет є найбільшим блефом в історії - Суворов
Досі увагу істориків привертає "радянський період" у житті злочинця. Колишній морський піхотинець Лі Харві Освальд ще в армії вивчав російську мову і був відомий прорадянськими поглядами. Звільнившись у запас в 1959 році він переїхав до СРСР і влаштувався працювати токарем на мінський радіозавод. Лі Харві просив радянське громадянство і навіть намагався порізати собі вени після відмови. Ряд американських дослідників вважають, що Освальд був агентом КДБ.
Після холодної війни білоруські спецслужби розсекретили подробиці його життя. З'ясувалося що, всі два з половиною роки, що Лі Харві жив у Мінську, він сам був об'єктом пильного спостереження радянських спецслужб. За ним стежили вдень і вночі - через спеціальне вічко в стіні спальні.
Колишній приятель Освальда і автор книги "Освальд: російська епізод" Ернст Титовець вважає, що Лі Харві не був ні агентом, ні вбивцею президента. Його просто підставили.
Лі Харві Освальд не дожив до суду - його застрелили на виході з поліцейської дільниці. В останні роки опубліковані або чекають видання ще чотири книги про радянський період його життя.
Коментарі