Середа, 12 вересня 2018 11:43

Історики порівняли гени варварів і корінних європейців

Історики порівняли гени варварів і корінних європейців
Європа зазнала масових потрясінь з III по X ст., коли західна Римська імперія розвалилася, а варварські племена захопили цей регіон. Фото: ZIK

Міжнародна дослідницька група проаналізувала генетичний код варварів і корінних європейців.

Генетики, історики та археологи дослідили 2 кладовища у Центральній Європі. Одне знаходиться у сучасній Угорщині, інше - у північній Італії. Вчені проаналізували гени кількох десятків людей, пише журнал Іndependent .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали дикі племена, які можуть зникнути у найближчі сто років

Знахідки здивували. Ті, хто був похований в обладунках і прикрасах, генетично нагадували сучасних північних і центральних європейців - варварів. Тим часом тіла, поховані без додаткових атрибутів, більше нагадували південних європейців за генами.

"Ці конкретні громади включали у себе людей із різними генетичними ознаками. Вони знали про ці відмінності. Це, ймовірно, впливало на їхню соціальну ідентичність", – сказав професор Патрік Гері з Інституту перспективних досліджень.

Корінні італійці дали лангобардам римське право, надбання цивілізації, мову та культуру.

Лангобарди власним прикладом допомогли італійцям відродити військову звитягу та поступово навчили їх чинити опір загарбникам - як візантійцям, так і іншим варварам.

Зараз ви читаєте новину «Історики порівняли гени варварів і корінних європейців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода