четвер, 02 січня 2025 09:30

Гелікоптери українця супроводжували британський конвой

Гелікоптери українця супроводжували британський конвой
Киянин створив гелікоптери, на яких літають президенти США Фото: © Igor I. Sikorsky Historical Archives

Перше в історії бойове застосування гелікоптерів відбулося 2 січня 1944-го. Три літальні апарати S-47 конструктора Ігоря Сікорського зі зброєю супроводжували британський атлантичний конвой.

У США український авіаконструктор Ігор Сікорський ще 1939-го підняв у повітря свій перший гелікоптер. Влада підтримали розробку гелікоптера і виділили кошти на розробку проєкту. Останнім вертольотом Сікорського став S-58. Вважається кращим із першого покоління. Майже 90% всіх гелікоптерів побудовані за конструкціями українця.

Усього в США побудували 130 гелікоптерів моделі S-47. Маневрений гелікоптер був єдиним апаратом, який використовували країни антигітлерівської коаліції в період Другої світової війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Авіатор не любив митися і їсти

Наступного дня, 3 січня, в гавані Нью-Йорка вибухнули боєприпаси на борту військового корабля USS Turner. Судно із 15 офіцерами та 123 матросами пішло на дно. Порятунок поранених здійснювали човни. Перевозили моряків до госпіталю гелікоптери Сікорського HNS-1. Могли сідати на воду за допомогою спеціальних поплавків. Ще один апарат швидко доставив до медичного закладу два великі кейси із плазмою крові. Це врятувало життя багатьох моряків.

Літак авіатора і мільярдера Говарда Г'юза 14 липня 1938-го приземлився в аеропорту Нью-Йорка з навколосвітньої подорожі. Літак подолав 23 612 км і встановив світовий рекорд швидкості. Політ занесли до Книги рекордів Гіннеса.

Зараз ви читаєте новину «Гелікоптери українця супроводжували британський конвой». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути