четвер, 20 лютого 2025 01:30

На таємничому острові знайшли давні артефакти

На таємничому острові знайшли давні артефакти
У Кувейті знайшли давні артефакти. Фото: KUNA

Археологи виявили стародавню будівлю та безліч артефактів, що допомагають краще зрозуміти життя давніх мешканців.

На острові Файлака, що в Кувейті, розкопали споруду, яка датується елліністичним періодом і має приблизно 2300 років, передає Arkeonews.

Дослідження проводила спільна кувейтсько-італійська команда в районі Аль-Курайнія. Вчені знайшли внутрішній двір та будівлю, що свідчать про історичну значущість цього місця.

Північна частина Файлаки давно відома археологам через численні культурні шари. Тут збереглися сліди перебування людей від доісламських часів до пізнього ісламського періоду.

Під час останніх розкопок знайшли фундамент з каменю, внутрішню стіну та вхід до приміщення. Його стіни вкриті штукатуркою, а на місці знайдено фрагменти кераміки віком понад 2000 років.

Мохаммад бін Редха, представник Національної ради з питань культури, мистецтв і літератури Кувейту, зазначив, що найдавніші шари місцевості належать до III-II століть до нашої ерни. Це робить Аль-Курайнію одним із ключових археологічних об'єктів острова.

Дослідження здійснюється спільно з Університетом Перуджі в Італії під керівництвом доктора Андреа Де Мікелі. Наразі вчені прагнуть залучити до роботи Кувейтський університет і міжнародні лабораторії. Заплановані додаткові аналізи знайдених матеріалів, зокрема складу гіпсу та глини, які використовували у виробництві кераміки.

Археолог і антрополог з Кувейтського університету доктор Хассан Ашканані наголосив на важливості цього відкриття. Раніше пам'ятки елліністичного періоду знаходили лише в південно-західній частині острова. Нові ж знахідки підтверджують, що присутність елліністичних поселень поширювалася значно ширше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У пустелі знайшли місто, яке змінює уявлення про історію

Ймовірно, Аль-Курайнія була не просто поселенням, а стратегічним пунктом. Вона могла слугувати портом або адміністративним центром регіону.

У 2025 році археологи планують зосередитися на західному секторі цієї місцевості. Важливими залишаються дослідження передісламського періоду.

Попередні розкопки, що тривали з 2014 по 2020 рік, виявили будівлі VIII століття нашої ери. Вчені встановили, що населення покинуло це місце у IX столітті. Відновлення життя тут відбулося лише наприкінці XVIII століття, а останні жителі залишили поселення на початку XX століття.

Знахідки кераміки та печей допомагають відтворити побут давніх мешканців. Руїни простягаються вздовж берега на 500 метрів і сягають 250 метрів углиб острова. Будівлі зводили з вапняку, глиняної цегли та кераміки. Усе це підтверджує, що Аль-Курайнія була одним із найзначніших археологічних об'єктів на острові Файлака.

В античному місті Кібіров на території сучасної Туреччини археологи виявили 30 могил. Розкопки проводили в руїнах великого храмового комплексу. Могили виявили під базилікою. Це вказує на те, що поховання належали представникам еліти.

Зараз ви читаєте новину «На таємничому острові знайшли давні артефакти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути