Блогер Олександр Біленький показав, як живуть люди у сучасному польському місті Освенцім. У часи Другої світової нацисти організували в місті табір смерті.
"Аушвіц-Біркенау, найсумніше місце на планеті. Тут за кілька років нацистами були знищені мільйони беззбройних мирних людей. Знищені просто так, просто тому, що вони були. Територія нацистських таборів в Освенцімі було по-справжньому величезною. Вона охоплювала все місто та околиці", - пише автор матеріалу на macos.livejournal.com.
Території концтабору Аушвіц-1 і Аушвіц-2-Біркенау стали музеями. Крім них в окрузі збереглися десятки нацистських об'єктів, про які ніхто не знає.
У селі Біркенау біля Освенціма збереглись бараки, в яких жили нацистські солдати.
Меморіал загиблим радянським військовополоненим.
Залізнична платформа, на яку прибували засуджені на смерть.
Комплекс з десяти складів, побудований в'язнями у 1942-1943 роках. У них зберігали картоплю та інші овочі, вирощені на фермах Освенціма. Овочі вживали лише охоронці таборів.
Колишній дитячий садок для дітей з сімей членів СС. Зараз там житловий будинок.
Сауна для офіцерів СС.
У Освенцімі функціонував трудовий концтабір Аушвіц-III Моновіц. У ньому ув'язнені працювали на хімічному підприємстві. Завод досі існує.
Бетонний бункер часів війни. Їх активно будували в 1944 році навколо об'єктів хімічної та нафтової промисловості на випадок авіаційних нальотів союзників.
Паркан німецького об'єкту часів Другої світової.
Заводський комплекс з виробництва палива і синтетичного каучуку. Фабрику будували ув'язнені. Потім їх ганяли на роботу 6 км пішки з основного табору Аушвіц-I. Пізніше зрозуміли, що за час шляху вони видихаються і почали перевозити по залізниці. У таборі Моновіц жили і працювали 11 тисяч ув'язнених. Зараз на цьому місці велика промзона з десятками різних підприємств. Збереглося і хімічне виробництво.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розшифрували секретні рукописи ката концтабору
У цих теплицях працювали ув'язнені, вирощували овочі і квіти, працювали на полях. Добривами для полів служив попіл спалених у крематоріях в'язнів. Зараз це діюче підприємство, де вирощують рослини в горщиках.
Будівлі, в яких нацисти тримали ув'язнених. Сюди звозили перших ув'язнених табору Аушвіц під час його формування 1940 року. Пізніше використовували їх для власних казарм, складів і адміністрації. Тут була їдальня, житловий корпус для наглядачів СС, та гуртожиток для деяких жінок-ув'язнених, переважно з числа Свідків Єгови. Вони працювали покоївками у німецьких офіцерів.
Залізнична лінія, якою підвозили засуджених.
Руїни заводу, побудованого в'язнями табору Аушвіц. 1200 "рабів" безкоштовно працювали на виробництві та робили запобіжники для артилерійських снарядів. Після війни територія перейшла до місцевої компанії по ремонту автомобілів, вони змінили дах, але інша частина будівлі залишилася практично такою ж, як і при будівництві.
Коментарі