На фестивалі документального кіно презетують віднайдений монтажний фільм 1928 року "Документи епохи".
В одному творі об`єднані унікальні кадри Києва, Одеси початку XX ст. та кінохроніку історії України від Першої світової війни до кінця 1920-х років.
Автором стрічки є український режисер Леонід Могилевський. Він більше відомий як Леонід Моґі.
До цього часу вважалося, що фільми Моґі радянського періоду втрачені. Однак, після 80 років забуття один із них було віднайдено в Центральному державному кінофотофоноархіві ім. Пшеничного, пише ukraineartnews.
"Документи епохи" став найвідомішим монтажним фільмом ВУФКУ. Він створений на основі 40 тис. м хроніки 1917-1922 років.
В основу фільму Леонід Могилевський поклав нібито ідеологічно застарілий архівний матеріал.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Фільм "Останні люди в Алеппо" змінив моє життя". В Україні відбудеться фестиваль документального кіно про права людини
"У цій назві весь драматизм української боротьби за незалежність 1917-1921 років. Зміна влад, кожна з яких проголошувала ледь не новий світовий порядок, девальвація революції, її перетворення на ознаку війни, і Київ, що став центром цієї борні та чи не вперше зафіксовані на плівці - щасливі очі обивателів, що зустрічають повернення військ Центральної Ради на Софійській площі", - говорить генеральний директор Довженко-Центру Іван Козленко.
Фільм буде показаний у супроводі музики гурту "Сон сови". Музиканти зроблять спробу на противагу титрам і змісту 1929 року розставити нові акценти.
Прем'єра музичного кіноперформансу відбудеться 30 березня у Довженко-Центрі.
Прем'єра документального фільму "Тато - мамин брат" українського режисера Вадима Ількова відбудеться 17 квітня в швейцарському Ньйоні. Стрічка стане учасником основної конкурсної програми Міжнародного кінофестивалю документального кіно "Бачення реальності".
Коментарі